Hudební program

Duende | Roman Dragoun

Bluesberg | Mariachi Espuleas

Zadáci | Laura a její tygři

Čtvrtek 4. 4 .2019

18:00 DUENDE

Kapela Duende, jež osciluje od latinsko-americké hudby a flamenca až po jazzové a popové skladby, slaví letos již 10 let své existence. Jejich tři studiová alba jsou důkazem velkého autorsko-interpretačního rozpětí a jsou opřena o výrazné osobnosti současné hudební scény. Kapelníkem a autorem je kytarista Tomislav Zvardoň, který si přizval ke spolupráci v Duende peruánské hudebníky Carlo Zeggaru a Vlado Urlicha, kteří tvoří kompaktní celek spolu s pianistou Markem Novotným a Petrem Tichým či baskytaristou Jaroslavem Jankem. Celý výsledný zvuk je korunován nezaměnitelným pěveckým výrazem zpěvačky Veroniky Diamantové.

 

20:00 ROMAN DRAGOUN & HIS ANGELS

Jednou z kapel, v nichž hraje skladatel, klávesista a zpěvák Roman Dragoun, jsou HIS ANGELS. Ti sice nekoncertují často, ale jejich vystoupení bývá příjemným zážitkem. Výraznou roli hraje dechová sekce ve složení Radek Kašpar (saxofon) a Míra Barabáš (trubka, perkuse), která původně čistě rockovým písničkám dává jazzovou náladu. Přestože kapela trošku upozaďuje kytaru Miloše Švece právě ve prospěch dechových nástrojů, dostává kytarista v  několika písních větší prostor, aby předvedl svá výtečná sóla. To, že je kapela za dvanáct let své existence výborně sehraná, dokazuje mimo jiné skvěle šlapající rytmika ve složení Filip Benešovský (basa) a Ondřej Pomajzl (bicí).

 

Pátek 5. 4 .2019

18:00 BLUESBERG

Kapela s vlastní tvorbou působí na české hudební scéně od roku 2000 a za tu dobu vydala několik studiových desek, taktéž koncertuje na českých festivalech a v klubech. O kapele nelze tvrdit, že je čistě bluesovou, i když se právě k danému žánru nejvíce přibližuje – výrazem, velkým nasazením, zvučnými a výraznými melodiemi i tématy – využívá taktéž rockového nádechu.

20:00  MARIACHI ESPUELAS

Skupina se zabývá především interpretací tradiční hudby mexických mariachi. Při svých produkcích však nezřídka čerpá i z jiných hudebních žánrů, jako jsou například americké country, bluegrass nebo moravský folklor. Složení skupiny: Miroslav Kaštyl – kytara, zpěv, Petr Vymazal – guitarrón, zpěv, Martin Krajíček – mandolína, banjo, zpěv, Petr Kmeč – housle, zpěv.

Sobota 6. 4 .2019

18:00  ZADÁCI

Brněnská kapela, která originálním způsobem zahraje světové hity s vodáckými texty. Frontman kapely zpěvák a autor Martin Kudlička se obklopil partou kamarádů a ve svém repertoáru má velké množství neuvěřitelných cover verzí slavných kapel z celého světa. Na festival přijedou s nástrojovým vybavenim: cajon, kytara, banjo, mandolína, baskytara a klávesový dechový nástroj Hammond.

20:00 LAURA A JEJÍ TYGŘI

Černé kalhoty a funky drive. Černé brýle a soulová naléhavost. Černé kravaty a jazzová elegance. Bílé košile a rocková energie. Na konci roku 1985 Karel Šůcha inspirován novelou W. Saroyana Tracyho tygr zakládá v Mostě rockovou skupinu. Dívčí jméno Laura evokuje něho a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti. Koncerty skupiny sálají vlnami živočišné rockové energie, ve které vycítíme náznaky dunivých černošských rytmů, latinu i bílý beat šedesátých let.